Vergeten om zonnebrandcrème mee te nemen of jezelf in te smeren? Op Goeree-Overflakkee kan iedereen op steeds meer plekken gratis gebruikmaken van zonnebrandpalen. De gemeente heeft de afgelopen week 4 nieuwe palen geplaatst. Daarmee zijn er nu 6 plekken waar iedereen zich gratis kan insmeren.
Wethouder Daniël Huising is blij met de uitbreiding: “We willen het voor iedereen zo makkelijk mogelijk maken om zich goed te beschermen tegen de zon. Met deze extra zonnebrandpalen is zonnebrandcrème op nog meer plekken dichtbij. Zeker op plekken waar kinderen en volwassenen actief buiten zijn, helpt dat om verbranding te voorkomen.”
Bescherm jezelf: weren, kleren, smeren
Bij zonkracht 3 of hoger is het belangrijk om jezelf goed te beschermen tegen de zon. Volg daarom deze 3 stappen:
-
Weren: zoek de schaduw op, vooral tussen 12.00 en 15.00 uur.
-
Kleren: draag bedekkende kleding en een pet of hoed.
-
Smeren: gebruik zonnebrandcrème van minimaal factor 30.
Samenwerking met GGD Rotterdam-Rijnmond
Gemeente Goeree-Overflakkee werkt samen met GGD Rotterdam-Rijnmond aan de campagne ‘Bescherm jezelf tegen de zon’. Ook heeft de gemeente het ‘Zonvenant’ van het Huidfonds ondertekend. Hiermee zet de gemeente zich in om huidkanker te helpen voorkomen en zonbescherming onderdeel te maken van het dagelijks leven.
Meer informatie en tips over veilig zongedrag is te vinden op deze website: GGD Rotterdam-Rijnmond – Bescherm jezelf tegen de zon.
