Denk mee over de locatie van een nieuw zwembad op Goeree-Overflakkee

28 mei 2025

  • Bij sportcomplex De Gooye in Dirksland
  • Bij Recreatiecentrum De Staver in Sommelsdijk
  • Een nieuwe plek tussen Dirksland en Sommelsdijk/Middelharnis

Wat voor zwembad komt er?
Het nieuwe zwembad moet praktisch, functioneel en betaalbaar zijn voor iedereen die er komt zwemmen. Het wordt geschikt voor recreatief zwemmen, zwemlessen, sportwedstrijden en doelgroepzwemmen. Daarnaast wordt het zwembad zo ontworpen dat het op termijn volledig gasloos kan functioneren.

Hoe wordt bepaald welke locatie het wordt?
De gemeenteraad neemt het uiteindelijke besluit op basis van de locatiestudie – waarin de enquêteresultaten worden meegenomen – en financiële afwegingen. Als de gemeenteraad eind 2025 een besluit neemt, kan het nieuwe zwembad eind 2029 gereed zijn.

Vul de vragenlijst in
De gemeente wil graag weten wat inwoners belangrijk vinden. “Het zwembad moet passen bij de wensen van de gebruikers,” zegt wethouder Berend Jan Bruggeman. “Daarom nodigen we iedereen uit om mee te denken.” Ga naar participatieplatform Praat Mee, maak een account aan en vul de vragenlijst in. Dat kan tot 10 juni. Alle inwoners van Goeree-Overflakkee vanaf 12 jaar mogen meedoen.